PARALEN SUS suspenzia, 100 ml
Bolesť PARALEN SUS suspenzia, 100 ml
Značka: Paralen

PARALEN SUS suspenzia, 100 ml

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa podáva: na zníženie horúčky pri chrípk... Viac informácií

Doprava: od 2,99 EUR (ZADARMO pri nákupe nad 9,90 EUR)
Ponuka platná k 13.9.2019

4,29 EUR
E-shop
Dr. Max

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa podáva: na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov) a pohybového ústrojenstva sprevádzajúcich chrípkové ochorenia. Len po konzultácii s lekárom možno liek užívať pri neuralgii (bolesť pociťovaná pozdĺž nervu) a bolesti kĺbov a svalov, ktorá nie je príznakom chrípkového ochorenia. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu. Liek je určený pre deti od 3 mesiacov a s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg. Deti od 3 mesiacov (s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg): Pri liečbe horúčky sa podáva jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá približne 0,42-0,63 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti). Podáva sa podľa potreby v 6-hodinových intervaloch, interval možno skrátiť v prípade potreby na 4 hodiny, pričom sa nesmie prekročiť celková denná dávka. Nepodávajú sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín. Celková denná dávka u detí do 6 rokov nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá 2,5 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti). U detí od 6 do 12 rokov s telesnou hmotnosťou 21-25 kg celková denná dávka nesmie presiahnuť 1500 mg (zodpovedá 62,5 ml suspenzie) a pri telesnej hmotnosti 26-40 kg nesmie presiahnuť 2000 mg (zodpovedá približne 83,3 ml suspenzie). Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa. Presná dávka sa určí pomocou tabuľky v SPC (časť 4.2) Dospievajúci vo veku 12-15 rokov (telesná hmotnosť 40-50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 3000 mg paracetamolu. Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou do 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu. Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500-1000 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu. Pacienti s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene: Pri ťažkaj poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín. Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Pacientom s poruchou funkcie pečene sa nemajú podávať maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín. Dĺžka liečby: Bez konzultácie s lekárom nemá liečba presiahnuť 3 dni. Ak do 2 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, je nutné poradiť sa s lekárom (u dojčiat vyhľadať lekára okamžite pri zhoršení príznakov). Spôsob použitia Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať. Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovač s piestom, ktorý je súčasťou balenia lieku. Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa môže podávať nezávisle od jedla (ak sa v priebehu liečby objavia tráviace ťažkosti, liek sa má podávať spolu s jedlom). Použitie dávkovača s piestom: Liekovka je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi. Otvorí sa tak, že sa uzáver stlačí pevne nadol a odskrutkuje proti smeru hodinových ručičiek. Dávkovač sa zatlačí cez hrdlo liekovky do suspenzie. Dávkovač sa naplní vytiahnutím piestu požadovaného množstva suspenzie podľa označenia na dávkovači (ml). Dávkovač sa vytiahne z hrdla liekovky. Dieťaťu sa podáva suspenzia buď vložením konca dávkovača do úst a jemným tlakom na piest alebo vystreknutím suspenzie na lyžičku a podaním lyžičkou. Ak je stanovená dávka väčšia ako 6 ml, odmeranie sa podľa potreby opakuje. Po použití treba liekovku uzavrieť a dávkovač umyť teplou vodou a nechať vyschnúť. Upozornenie Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 3 mesiace a/alebo s telesnou hmotnosťou nižšou ako 5 kg. Použitie lieku u tehotných žien by sa malo konzultovať s lekárom. Krátkodobé podanie paracetamolu v období tehotenstva sa považuje za bezpečné, avšak má sa mu vyhnúť v prvom trimestri. Použitie lieku u dojčiacich žien by sa malo konzultovať s lekárom. Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou hepatocelulárnou insuficienciou, a/alebo s akútnou hepatitídou. Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu. Nepiť alkohol Uchovávať pri teplote do 25 °C. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkyparacetamol

Výživa a kozmetika / Bolesť

Lieky a Bolesť Paralen >>

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Čapíky sa použ&... Viac informácií
0,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové pro... Viac informácií
9,99 EUR
Do obchodu
Dermálny krém obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miest... Viac informácií
6,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové pro... Viac informácií
6,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatick... Viac informácií
6,89 EUR
Do obchodu
Dermálny krém obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miest... Viac informácií
4,79 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatick... Viac informácií
3,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
9,59 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
5,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu troch liečiv: paracetamol - znižuje horúčku a uľaví od bolesti, fenylefrín - pomáha uvoľn... Viac informácií
7,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť, pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstra... Viac informácií
7,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť, pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstra... Viac informácií
3,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu troch liečiv: paracetamol - znižuje horúčku a uľaví od bolesti, fenylefrín - pomáha uvoľn... Viac informácií
3,79 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a fenylefríniumchlorid, ktoré účinne zmierňujú príznaky chrípk... Viac informácií
6,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť... Viac informácií
4,19 EUR
Do obchodu
Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a ho... Viac informácií
9,59 EUR
Do obchodu
Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a ho... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nest... Viac informácií
4,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke... Viac informácií
7,19 EUR
Do obchodu
Hore
MÔJ VÝBER
Vecí vo výbere0