Baby pre deti od 3 mesiacov 1x100 ml
Bolesť Baby pre deti od 3 mesiacov 1x100 ml
Značka: Ibalgin

Baby pre deti od 3 mesiacov 1x100 ml

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktorý patrí do skupiny nesteroidových protizápalových liečiv (nazývaných nesteroidové antireumatiká). Po... Viac informácií

Doprava: od 2,99 EUR (ZADARMO pri nákupe nad 9,90 EUR)
Ponuka platná k 15.7.2019

3,79 EUR
E-shop
Dr. Max

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktorý patrí do skupiny nesteroidových protizápalových liečiv (nazývaných nesteroidové antireumatiká). Používa sa u detí starších ako 3 mesiace: na zníženie horúčky pri chrípkových a iných infekciách, vrátane horúčky vzniknutej po očkovaní; na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti (napríklad bolesti hlavy, uší, zubov, krku, chrbta, svalov, kĺbov, bolesti pri pomliaždení a vyvrtnutí); na zmiernenie zápalu rôzneho pôvodu (zápalové a degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybovej sústavy). Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Každý 1 ml suspenzie obsahuje 20 mg ibuprofénu. Liečba horúčky: užíva sa jednotlivá dávka 5-10 mg ibuprofénu/kg telesnej hmotnosti, denná dávka nemá prekročiť 40 mg ibuprofénu/kg telesnej hmotnosti. Liečba ostatných ochorení: denná dávka u detí vo veku do 12 rokov je 20-35 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelená v niekoľkých čiastkových dávkach, pri juvenilnej idiopatickej artritíde až 40-50 mg/kg telesnej hmotnosti/deň. Odporúčané dávkovanie podľa veku dieťaťa a orientačný príklad dávkovania podľa hmotnosti dieťaťa je uvedený v SPC (časť 4.2). U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 25 ml (500 mg ibuprofénu) denne. Postvakcinačná horúčka: liek sa podáva v dávke 2,5 ml suspenzie (50 mg ibuprofénu). V prípade potreby sa dávka môže zopakovať po 6 hodinách (nemá sa podať viac ako 2x 50 mg ibuprofénu za deň). Celkovú dennú dávku je potrebné rozdeliť do 3-4 jednotlivých dávok, pričom odstup medzi jednotlivými dávkami musí byť minimálne 6 hodín. Liek sa má podávať v čo najnižšej účinnej dávke a čo najkratší čas. U dojčiat vo veku 3-5 mesiacov je potrebné vyhľadať lekára okamžite pri zhoršení symptómov ochorenia alebo do 24 hodín, ak symptómy pretrvávajú. Ak u detí od 6 mesiacov a dospievajúcich je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Pred odobratím každej dávky treba suspenziu dôkladne pretrepať (asi 5 sekúnd). Suspenziu treba zapiť dostatočným množstvom nedráždivej tekutiny. Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovacia trubička s piestom. Liek sa môže užiť nezávisle od príjmu potravy. Ak sa počas liečby vyskytnú tráviace ťažkosti, alebo u ľudí so zvýšenou citlivosťou GIT, je vhodné liek užívať počas jedla alebo ho zapiť mliekom. Upozornenie Deťom do 3 mesiacov sa liek nemá podávať. Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (rozhodne lekár). Pokiaľ liek užíva žena, ktorá sa snaží otehotnieť alebo v priebehu prvého a druhého trimestra tehotenstva, má užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia. Liek sa môže používať počas dojčenia len vo veľmi závažných stavoch, pritom je nutné starostlivo zvážiť priaznivý efekt pre matku. Uchovávať pri teplote do 25 ˚C. Čas použiteľnosti po prvom otvorení je 6 mesiacov. Liek obsahuje sorbitol. 5 ml suspenzie obsahuje maximálne 0,12 g sačasť 4.4). Účinné látkyibuprofén

Výživa a kozmetika / Bolesť

Lieky a Bolesť Ibalgin >>

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek sa podáva: n... Viac informácií
4,29 EUR
Do obchodu
Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Čapíky sa použ&... Viac informácií
0,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové pro... Viac informácií
8,99 EUR
Do obchodu
Dermálny krém obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miest... Viac informácií
6,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové pro... Viac informácií
5,59 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatick... Viac informácií
6,89 EUR
Do obchodu
Dermálny krém obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miest... Viac informácií
4,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatick... Viac informácií
3,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
5,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefríniumchloridu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a hor&... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu troch liečiv: paracetamol - znižuje horúčku a uľaví od bolesti, fenylefrín - pomáha uvoľn... Viac informácií
6,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť, pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstra... Viac informácií
6,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť, pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstra... Viac informácií
3,89 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu troch liečiv: paracetamol - znižuje horúčku a uľaví od bolesti, fenylefrín - pomáha uvoľn... Viac informácií
3,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivá ibuprofén a fenylefríniumchlorid, ktoré účinne zmierňujú príznaky chrípk... Viac informácií
6,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť... Viac informácií
4,19 EUR
Do obchodu
Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a ho... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek vo forme horúceho nápoja obsahuje kombináciu dvoch liečiv: paracetamol, ktorý pôsobí proti bolesti a ho... Viac informácií
8,49 EUR
Do obchodu
Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nest... Viac informácií
5,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke... Viac informácií
7,19 EUR
Do obchodu
Hore
MÔJ VÝBER
Vecí vo výbere0